Aktuality zo športového života

V STAROM – PO NOVOM

V Mestskom kultúrnom stredisku vo Veľkých Kapušanoch – v starých  priestoroch uhoľného skladu – sa uskutočnila rekonštrukcia, ktorú finančne podporilo mesto Veľké Kapušany.

     Výsledkom, sú nové cvičebné priestory  klubu Kalokagathia pri MsKS. Nie je to náhoda, ani rozmar. Už od roku 2006 existujúci klub, má vyše 160 členov, ktorí t. č. pracujú v piatich oddieloch, a to: lukostreleckom, Kick box, Crossfit, TRX, Grappling.

     Dobré meno šíria doma i v zahraničí. Namiesto alkoholického výparu a cigaretového dymu, zvolili iný pohľad na hodnoty života.

     Otvorenie zrekonštruovaných priestorov sa uskutočnilo 5. mája a je pripravené prijať aj nových záujemcov.

     Dodajme, že zároveň  začína ďalšia etapa, rekonštrukcie jednej miestnosti klubu – bývalej posilňovne. Na jej mieste vznikne exkluzívna lukostrelecká strelnica s parametrami na regulárne lukostrelecké súťaže. Na to sa tešia a čakajú 93 lukostrelci z Veľkých Kapušian.

    Kalokagathia – iba krôčik ku vašej fyzickej a duševnej harmónii, ale veľký krok pre Vaše zdravie. 

 

Tradičné rybárske preteky na Laborci

COPUS CUP s medzinárodnou účasťou

Dňa 7.9.2013 sa konal XVI.ročník COPUS CUP v love rýb udicou na rieke Laborec. Pretekov sa zúčastnilo 5 trojčlenných družstiev. 

COPUS FEEDER CUP
Dňa 8.9.2013 sa konali preteky COPUS FEEDER CUP IV.ročník. Súťaže sa zúčastnilo 32 pretekárov domácich ako aj z Trebišova, Košíc, Kráľovského Chlmca, Vranova...

V obidvoch kolách boli pretekári odmenení hodnotnými cenami a pohármi. Gratulujeme pre výhercov!

Súťažili deti z detského života

Dňa 21.8.2013 sa v športovej hale na Komenského ulici od 8:00 do 16:00 v spolupráci s CVČ Veľké Kapušany uskutočnil "Malý projekt: "Tvoj život je v Tvojich rukách" venovaný rozvoju kompetencie a kooperácie u detí a mládeže zo sociálne znevýhodneného a málo podnetného prostredia, podporený z Europskeho projektu KomPrax - Kompetencie pre prax, ktorý organizuje IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže."

Majsterka medzi žiačkamy

Majstrovstvá Slovenska sa konali 9.dec. v Ružomberku, predtým úspešne absolvovala okresný predbor Michalovciach, kde bola prvá bez straty bodov, na krajskom kole síce obsadila len štvrté miesto aleako minuloročná strieborná medailistka mala právo postupovať do finále MS. Blahoželáme!

Florbalový turnaj 2013.10.29

Dňa 29.10.2013 CVČ zorganizovalo VI. ročník florbalového turnaja, ktorý sa konal v telocvični ZŠ Jánosa Erdélyiho s vyučovacím jazykom maďarským. Cieľom bolo športom utužovať priateľstvá medzi zúčastnenými školami.

1.miesto - Gymnázium Veľ. Kapušany
2.miesto - SSOŠ Dun. Streda
3.miesto - ZŠ POH

Bežecké preteky detí a mládeže 15.nov.2013

Dňa 15.novembra 2013 sa na priestranstve pred budovou magistrátu uskutočnili preteky v behu detí a mládeže pod názvom "Behom k spolunažívaniu a spolupráci medzi šoklami".

Na podujatí sa zúčastnili žiaci a študenti materských, základných a stredných škôl z nášho mesta.

Gratulujeme všetkým zúčastneným!

II. ročník stolnotenisového turnaja

Tohtoročný 28. december patril vo Veľ. Kapušanoch stolnému tenisu. Už po druhýkrát sa stretli vyznávači tejto zaujímavej hry na stolnotenisovom turnaji v Dome športu, aby zabojovali o pohár predsedu miestnej organizácie Matice slovenskej (MO MS).

Medzi účastníkmi turnaja sme mohli privítať aj riaditeľa závodu Elektrárne Vojany Ing. Ondreja Marcinčáka, ktorý pozdravil všetkých súťažiacich a spolu s predsedom MO MS im odovzdali ocenenia.

Kategória juniorov
1.m.:   Tomáš Macko
2.m.:   Richard Szabó
3.m.:   Katarína Dančejová

Kategória seniorov
1.m.:   Marián Jaššo
2.m.:   Marián Šogan
3.m.:   Vladimír Szabó

Majstrovstvá Slovenskej republiky v šachu

Veľký úspech mladej šachistky 22.02.2013
Striebro pre Katku Dančejovú

Majstrovstvá Slovenskej republiky v šachu sa konali v Ružomberku 22.02.2013, hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl. Právo účasti o finále mali prvé tri hráčky z každého kraja. Príjemne nás prekvapila Katarína Dančejová žiačka 8.C triedy ZŠ P.O.Hviezdoslava, ktorá síce nepatrila medzi favoritky, avšak predvedenou hrou presvedčila prítomných a obsadila historické druhé miesto. 
Blahoželáme, pokračuj tak ďalej.