Aktuality z kultúrneho života

Drogy

1.6. – 30.6.
Drogy, výstava pri príležitosti Medzinárodného dňa proti
zneužívaniu drog
MsKS, Foyer

ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

1.6. - 30.6.
ŽIVOTNÉ PROSTREDIE, výstava pri príležitosti
Svetového dňa životného prostredia
MsKS, Foyer

COPUS VO FARBE

1.6. – 31.7.
COPUS VO FARBE , autorská fotografická výstava
Michala FECKA, MsKS
Galéria „COPUS“

KAPUŠIANSKE PERO 2014

Tak ako po uplynulé roky aj v tomto roku Mestské kultúrne stredisko vyhlásilo autorskú literárnu súťaž: Kapušianske pero.

     V poradí už XIII. ročník bol tematicky viazaný na naše mesto. Nie je to náhoda. V tomto roku si Veľké Kapušany pripomínajú 800. výročie prvej písomnej zmienky.

Ako bolo vidieť zo spracovaní, ktoré súťažiaci pripravili  a to tak v oblasti prózy ako aj poézie, téma ich oslovila. Pristupovali  konkrétne a s úsilím  a cieľom čo najlepšie tému zvládnuť.

     Spolu 37 prác dalo zabrať pri hodnoteniach.

Napokon sa predsa zrodili výsledky a po zrelých úvahách sa ohodnotili tieto práce týchto žiakov.

Čítať ďalej...

Stretnutia partnerských miest 25-26-27.10.2013

Travel,  experience and celebrate without borders!

szivsr 391uEurópa pre občanov v rámci tohto programu sa uskutočnilo stretnutie občanov partnerských miest z Maďarska a Španielska, kde sa vzájomne predstavili mestá Tokaj (HU), Vásárosnamény (HU) a Arenasde San Pedro (ESP), ktoré spolupracujú s naším mestom v rôznych oblastiach života.

 

Súťaž vo varení Halászlé 7.9.2013

halszlDňa 7. septembra sa konali dve súťaže: XV. ročník Behu Kapušianskou pláňavou a XIV. ročník súťaže vo varení „Halászlé“. Stánky súťažiacich družstiev stáli už skoro ráno, aby vedeli načas pripraviť svoje skvosty a ponúknuť okrem rozhodcov aj súťažiacich s čerstvo pripravenými polievkami.

O výsledkov rozhodla trojčlenná porota, pod vedením šéfkuchára reštaurácie Forty, Jánosa Rusznyíka.

Lečo festival 30 - 31.8.2013

LeoPosledné dva dni prázdnin patrili Lečo festivalu, ktorý pozlátili nielen súťažiaci so svojimi lečo pochúťkami, ale aj vystupujúci.

Piatok bol venovaný folklórnej muzike, vystúpilimnohé folklórne skupiny medzi nimi svetoznáma skupina Csík zenekar. Po koncerte nás ešte zabavila skupina Kredit, ktorá nám hrala do tanca až do ukončenia zábavy. V sobotu vystúpili  miestne a vzdialenejšie rockové kapely a miestna tanečná skupina. Večer sa naplnil amfiteáter a pobavili sme sa na koncerte skupiny Neoton Família.

Kapušianske pero 2013

V tomto roku sa uskutočnil v poradí už XIII. ročník autorskej literárnej súťaže „Kapušianske pero 2013“. Do súťaže sa so svojimi prácami „A“ žiaci 1.-4. ročníka základných škôl a v kategórii „B“ žiaci 5.-9. ročníka. Téma tohtoročnej súťaže bola „Moje sny a túžby“ a to v oblasti prózy a poézie.

Odovzdanie ocenenia Dobrovoľník roka 2012 17.máj. 2013

Dobrovonk rokaJedna osoba nemôže zmeniť celý svet, ale Ty môžeš zmeniť celý svet jednej osoby... (Einstein)

V takomto malom mestečku ako sú Veľké Kapušany je veľa takýchto dobrých duší, ktoré sú schopné nezištne pomáhať. Keďže jediné, čo po nás na tomto svete zostane, je to, čo urobíme pre druhých. V našom živote je inak všetko akoby požičané, lebo ak odídeme z tohto sveta, nič si nemôžeme zobrať so sebou  a Tí, čo to vedia, všetko rozdajú.

Práve preto odovzdávame cenu Dobrovoľník roka už po druhýkrát. V tomto roku získal cenu pán Zoltán Diószeghy za svoju dlhoročnú ochotu udržiavať činnosť  miešaného speváckeho zboru ErdélyiJános. Popri ňom boli nominovaní: MVDr. Peter Albrecht, a projektový tím COMENIUS – PaedDr. Silvia Pappová, Mgr. Viktória Dobošová, Mgr. Vitalina Pivčuková a Mgr. Róbert Kiss, ktorí si tiež zaslúžia našu vďaku za ich nezištnú dobrovoľnú prácu